דבר המנכ"ל

הורים יקרים, ציבור יקר –

בכל שנה מתחנכים ב-23 המעונות שלנו, שפזורים מקרית שמונה וקצרין בצפון ועד לקרית מלאכי בדרום, אלפי תינוקות ופעוטות. זו אחריות כבדה, ואנחנו מתייחסים אליה בחרדת קודש.

הילדים חווים אצלנו קודם כל שגרה בטוחה ובריאה בכל המובנים, וזוכים ליחס משפחתי, חם, מסור ואוהב. לחלקם, כמו למשל ילדי המעונות הרב-תכליתיים שלנו, אנחנו בית של ממש שבו הילדים שוהים במשך רוב שעות היממה. למרות שהרשת שלנו איננה בין הרשתות הגדולות, הורים חוזרים שוב ושוב לרשום אצלנו ילד שני ושלישי ורביעי, גם במקומות בהם יש להם אופציות אחרות. זה לא קורה במקרה.

אנחנו משקיעים כל הזמן בהון הפיזי שלנו – פותחים מבנים ומעונות חדשים ומשפצים באופן שוטף מבנים קיימים – ובעיקר בהון האנושי שלנו: מנהלות, מטפלות, מבשלות, מתנדבות וכל נשות הצוות. אחנו מקיימים הכשרות מקצועיות שוטפות ומגוונות לכל הדרגים, ומקפידים, חרף תחלופה טבעית, לשמור בכל מעון עובדות ותיקות ומנוסות. אנחנו משתדלים, ונדמה לי שגם מצליחים, לתת גם לעובדות שלנו תחושה של בית ושל מקום עבודה שנעים להגיע אליו מדי בוקר.

ואת הנועם הזה, את הרוח המיוחדת ששורה אצלנו בארגון, העובדות הנהדרות והמסורות שלנו מעבירות הלאה לילדים, יום אחר יום, שנה אחרי שנה. אנחנו מתרגשים מכל ילדה וילד חדשים שמגיעים אלינו, ובכללם מי שנולדו להורים שגדלו והתחנכו במעונות שלנו, ועכשיו ממשיכים את המסורת וחוזרים, כדור שני, לאותם המעונות ממש.

אלו לא ימים רגילים, בלשון המעטה. הקורונה כפתה עלינו אילוצים והתאמות מורכבים, אבל אנחנו מצליחים, תוך עבודה יצירתית ודינמית, גם למלא אחר הנחיות משרד הבריאות, למען שמירה על בריאות הילדים, משפחותיהם ונשות הצוות, וגם לקיים שגרת חיים ופעילות במעונות. זאת כדי לממש את יעודנו: לאפשר לכמה שיותר הורים לצאת לעבוד בראש שקט – תחושה חשובה תמיד, ובתקופה הנוכחית יותר מאי פעם – בזמן שאנחנו מקנים לילדיהם יסודות חינוך ראשונים ומשמעותיים ביותר להתפתחותם.

האתר שלנו מעניק בצורה בהירה ושימושית את כל המידע הנחוץ למי שמבקש לרשום את ילדיו למעונות שלנו – פרטים על כל אחד ואחד מהמעונות, השיטה החינוכית, "משפחת המעון", הפיקוח הצמוד מטעם המדינה-משרד הרווחה ומטעם הארגון עצמו, תזונת הילדים ועוד. האתר גם משקף היטב לתורמים פוטנציאליים את הפעילות החברתית העשירה שלנו. יותר ממוזמנים לבקר קודם כל באתר, ומכאן להמשיך למעונות עצמם להתרשמות בלתי אמצעית.

ההורים שבוחרים בנו שנה אחר שנה מפקידים בידינו אחריות כבדה, אבל גם מעניקים לנו זכות גדולה – להיות שותפים לגידול וחינוך ילדיהם בשנים המעצבות הראשונות לחייהם. אנחנו מעריכים זאת מאוד, ומודים להם מקרב לב.

היו ברוכים בשערינו,

יעל שמרגד

מנכ"ל ארגון נשי חרות בישראל

דילוג לתוכן